Најпопуларната статија на страницата
Како да ги измазните брчките, да ја отстраните пигментацијата ... и да не банкротира купување козметика? Beauty Insider споделува трикови
Ние на социјалните мрежи

Како да ги измазнете брчките, да ја отстраните пигментацијата и да не банкротирате купувајќи козметика? Beauty Insider споделува трикови

Сакате да се ослободите од брчките и да изгледате шармантно и без филтер на Инстаграм? Потоа, прочитајте понатаму.

#

Сите средства во борбата за убавина и младост се добри. Организиравме тестирање на најозборуваниот производ за нега во година, серумот за затегнување на кожата Wrinkless. А еве што дознавме:

#
Пред
#
Потоа

Тешко е да се поверува, но временскиот јаз помеѓу овие фотографии е само еден месец! Неверојатно, нели?

Запознајте ја г-ѓа Александра, 52-годишната мајка на главниот уредник на магазинот Beauty Insider. Ја поканивме да биде модел во нашето истражување. Целта е да се открие дали серумот е против брчки Wrinkless колку што пишуваат за него блогерите и модните списанија.

Ја замоливме г-ѓа Александра да ја замени вообичаената нега на лице со препарат без брчки за еден месец и детално да ги опише своите впечатоци во својот дневник.

Резултатите ги изненадија дури и искусните новинари и експерти за убавина!


#

За мене

„Имам 52 години и мислам дека изгледам добро.

Изгледам сосема обично - за мојата возраст. Немам 20 години, а кожата одамна ми е покриена со брчки. Понекогаш тие се мали, а понекогаш се длабоки. На места има и пигментација. И контурите на лицето не се затегнати како порано. Силата на гравитацијата си го прави своето - обликот на лицето се опушти, се појавија вдлабнатини и свиоци.

Долго време не верувам во козметика со име „лифтинг“ бидејќи сето тоа е само реклама. Никогаш не сум сретнал алатка која би имала ефект на задоволство. Затоа и јас не очекував чуда од овој експеримент. И тоа беше потребно!

Овој серум направи чуда! Сите мои фотографии се без фотошоп. Сè уште не можам да верувам дека тоа сум јас - жена која никогаш не била на козметичар... Ова е нешто неверојатно! #

Прва употреба Во вечерните часови .

Она што веднаш го забележав е дека овој серум е многу различен по конзистентност од производите што ги имав дома. Без брчки има лесна, мека и нежна структура. За разлика од моите креми, брзо се впива и не го чувствувате го имаш на кожа. Не остава мрсен сјај и чувство на леплива фолија на лицето.

#

Наутро лицето ми изгледаше подобро од вообичаено, немаше оток и темни кругови под очите и покрај тоа што спиев само пет часа..

#
Пред
#
Потоа

1. недела

Забележав дека бојата на моето лице се промени. Сивкастата нијанса што се појави кога почнав да пушам по една кутија цигари дневно е заменета со здрава и нежна розова боја како онаа на тинејџерка.

Изгледам по свежо. Како да се само мали промени... И се чувствувам како да сум на седмо небо! Ова го забележаа и машките колеги бидејќи почнаа да ми отвораат врати, помагајќи ми со печатачот. Од ова заклучувам дека мажите ги привлекуваат среќни жени.

Колку подолго толку подобро!

Верувам. #

2. недела

Серумот WrinklessГо користам два пати на ден - наутро и навечер. Според моите пресметки, ефектот трае околу 12 часа. Без сувост и затегнатост во текот на денот. Нема ниту мрсен сјај.

Мојата кожа блескаше. Ова е особено видливо на дневна светлина. Тоа е како сончевата светлина да сјае низ.

Посебно сум пријатно изненаден од тоа колку економично се троши. Две или три капки се доволни за лицето и вратот. И едно шише ќе трае навистина долго.

#

Сигурно повторно ќе го купам овој серум.

3. недела

Од сабајле си го гледам одразот во огледало и не можев да уживам.

Кога си се насмевнав, забележав дека фините линии околу моите очи исчезнаа.

Кожата како да е благодарна за Wrinkless - мека е на допир, но во исто време затегната и многу убава на допир.

На крајот на неделата се случи уште една убава работа. Пигментациските точки на челото и образите станаа полесни! Имам уште една недела. Мислам дека ефектот ќе биде уште посилен.

#
Пред
#
Потоа

4. недела

Ако ги сретнеш моите брчки, кажи им да не се враќаат!

Пред многу кратко време, линиите околу носот и усните беа длабоки како Големиот Кањон. За еден месец речиси и не се гледаат.

Кожата на лицето и вратот ми е затегната, нема повеќе опуштеност и двојна брада. Обликот на лицето сега има јасни контури, видливи се јаготки и јасни линии на вилицата. Ефектот е одличен!

Серумот Wrinkless тој не потфрли

Пигментациските точки на челото и образите осветлеа и целосно се споија во тонот на кожата. Мојата нова боја на лице е фантастична! Здраво! Пенливи!

И колку комплименти добив од мажи! И од мојот зет и од дилерот од кој купувам шест години. А од намрачениот продавач на зеленчук, од кого никогаш не се слуша ништо убаво, добив: „Изгледаш многу убаво, доаѓај почесто."

#
Пред
#
Потоа

Ги гледам моите фотографии од почетокот на месецот и сега... Како да сум помлада 10 години! Се гледам во огледало и се радувам бидејќи сè уште не верувам дека сето ова е вистина, и моето срце е многу среќно што можам да летам! #


Приказната на Александра е вистинско уживање. Оваа промена ја следиме со нетрпение и сме неописливо среќни поради тоа.

И сакаме да ВИ БЛАГОДАРИМЕ за ДОВЕРБАТА која ни ја укажа Александра!

Заедно со уредниците на магазинот Beauty Insider, нашата хероина ја придружуваше и експертот за убавина Младен Поповиќ. Неговото мислење за серумот Wrinkless е ексклузивно:

#

„Го препорачувам серумот Wrinkless на моите клиенти."

Ова е нешто што секоја жена мора да го има по 25 години.

Активните состојки на производот, особено витаминот Е и комплексот на природни масла (орев, семки од кајсија, макадамија, семки од слива, малина и јојоба) активно ги хидрираат, негуваат и измазнуваат брчките. Тие создаваат невидлива обвивка како втора кожа а со тоа и Wrinkless серумот брзо ги затегнува контурите на лицето. Обликот е јасен и изразен.

За разлика од другите средства, Wrinkless работи сам. Не е неопходно да се користат засилувачи или креми за да се консолидира ефектот.
Ако имате пигментациски дамки, Wrinkless ќе се бори со нив благодарение на антиоксиданси во неговиот состав. Тие го разградуваат меланинот кој ја создава бојата и го изедначува тонот. Затоа лицето е посветло и посјајно.

И сето тоа заедно визуелно ја подмладува жената за 5-7 години. И ова не се само зборови. Само погледнете повторно како се промени Александра. Таа е вистинска убавица!

Мислам дека Wrinkless серумот е најдобрата алтернатива на сите постоечки процедури за затегнување на лицето. Во моментов, оваа алатка има четири патенти и нема сличен на неа во однос на ефективноста. Со толку моќен асистент, не ви требаат инјекции, кревање на лицето и операции!

РЕЗУЛТАТ: СЕРУМОТ WRINKLESS ДЕЛУВА. Проверено.

Внимание: Специјално за нашите читателки, производителот на серумот без брчки дава 50% попуст на сите што ќе го купат Wrinkless. Одете на врската на официјалната веб-страница и нарачајте го серумот против стареење по специјална цена 2400 MKD

#

Коментари (17)

 • #
  Ирена

  О, ова е навистина убаво! Ретко се среќаваат жени на таа возраст со толку позитивен поглед на животот и нивниот изглед

 • #
  Верица

  Се согласувам. Едноставно е ОДЛИЧНО! Нејзиното лице изгледа како по некои добри операции. #

 • #
  Невена

  Дали некој друг го користел овој серум? Би сакал да слушнам друго мислење #

 • #
  Петра

  Здраво на сите! Порано користев само најскапата козметика. Добро пакување, но катастрофа внатре. Ефект - нула. Овие фотографии се навистина одлични и јас веќе го нарачав овој серум. Ви благодарам!

 • #
  Ана

  Девојки, ова е изум на годината! Ниту една биоревитализација и мезотерапија не дадоа таков ефект како серумот без брчки. Го користам два пати на ден. Нема шанси да го заменам ова за нешто друго. ###

  #
 • #
  Катарина

  Се придружувам на рецензиите. Серумот е навистина одличен! Нема да кажам дека резултатот е веднаш видлив. Како пет пати да сум се подмладила.

 • #
  Моника

  Јас лично не верувам дека само серумот може вака да го смени лицето. Имам секаков вид на козметика, но никогаш не сум имал ваков ефект. Можеби навистина треба да го пробате овој серум. ќе размислам.

  #
  Драгана

  Девојки, кога има акција што може да се види, кога вашето лице се менува, секој сомнеж исчезнува! И јас не верував во глума, но јас нарачав Wrinkless кога ја прочитав оваа статија. И што друго ми остана? Имам 40 години и сè уште не сум оженет, се чини дека мажите гледаат директно преку мене. Лицето ми беше покриено со брчки. И за три месеци сите исчезнаа! Затоа, дами мои, не се откажувајте! Дури и кај мене сè излезе на крај добро! #

  # #
 • #
  Вања

  Тука сум само да ви покажам како изгледа мојот братучед. Јас и дадов Wrinkless пред три месеци за роденден (тогаш не го купив за себе, но сега одма ќе порачам две шишиња). Нема да кажам колку години има бидејќи не е ни тоа важно, но изгледа многу помладо. И ова е само почеток. Денеска направивме фотографии за споредба:

  #
 • #
  Ценка

  Имам алергија на сè, но овој серум е вистинска работа! Прво, не се исушив по него. Второ, тоа е навистина подмладување. Кожата на лицето ми е екстра.

 • #
  Дајана

  Мојот сопруг ми го даде овој серум за мојата годишнина. Отпрвин се изнервирав и мислев дека тоа е некоја глупост. Никогаш не сум слушнал за оваа компанија. Јас обично користам бабор или органски. Но, оваа алатка навистина ме изненади. Ефектот е подобро од другите козметички производи. Кожата блеска ! #

  #
 • #
  Вера

  Добар серум и ја користам долго време. Ми се допаѓа што се е природно!

 • #
  Радмила

  Ја користам само оваа козметика и многу ми се допаѓа бидејќи не е тестирана на животни и нема хемикалии. #

 • #
  Бранкица

  Дали и овде почнаа да го продаваат овој серум!!!!! Го купив кога бев на одмор во Азија.

 • #
  Ивона

  Конечно смислиле природен средство за подмладување. Тие веќе претераа со сета хемија. Ќе нарачам за себе и за мојата пријателка за нејзиниот роденден.

#

Можете ли да ги отстраните зголемените пори

#

15 прашања за ботоксот кои ја загрижуваат секоја жена

#

Како да ги отстраните вреќичките под очите - стручни совети

#

Како да го најдете вашиот козметолог? Пет главни особини

Видете ги сите новости »