DËRGESË E SIGURT! Mos u shqetëso! Ne e marrim seriozisht sigurinë e klientëve tanë!
Korrierët tanë ndryshojnë maskat dhe dorezat çdo dy orë. Procesi i transportit dhe pagesa zhvillohet pa kontakte të drejtpërdrejta.

Pas një pastrimi të tillë të enëve të gjakut, hipertensioni dhe 9 sëmundje të tjera që konsiderohen "të pashërueshme" zhduken

20:15,
Të gjithë e dinë që presioni, goditja dhe sulmi në zemër janë pasojë e enëve të gjakut "të kontaminuara" nga kolesteroli. Sëmundjet kardiovaskulare. Në çdo rast, pak njerëz e dinë që është vetëm maja e ajsbergut. Enët e gjakut "të ndyra" janë përgjegjëse për 9 nga 10 sëmundjet kronike që mendohet se janë të pashërueshme.
Migrena, ndryshime të papritura të presionit. Nyjet që dhembin dhe kërcasin, qafa që nuk kthehet dhe shpina që nuk përkulet. Në mbrëmje këmbët janë fryrë, në mëngjes fytyra e fryrë. Ka një kambanë që po më bie në vesh. Gishtat e mpirë dhe nyjet bëhen më të ftohta. Shikimi dobësohet. Kujtesa përkeqësohet. Shumë thonë që është prej plakjes, por nuk është kështu.
 • Pse 90% e shëndetit tuaj varet nga enët e gjakut?
 • Nga çfarë ndoten enët e gjakut përveç kolesterolit?
 • 4 shenja të qarta dhe 7 simptoma të fshehura të qarkullimit të dobët të gjakut
 • Si të pastroni me siguri enët e gjakut në shtëpi?
Kreu i operacionit vaskular në Spitalin e Perugia u përgjigj këtyre pyetjeve. Profesori, neurokirurgu, Doktor Emeritus në Itali, Paolo Rossetti
Paolo Rossetti ka kryer më shumë se 11,000 operacione të hapura të trurit. Pacienti i tij më i ri ishte vetëm dy ditë.
Paolo Rossetti di të shpjegojë me mjeshtëri procedurat komplekse mjekësore me fjalë të thjeshta. Ai ka shkruar 47 libra të njohur shkencorë dhe udhëzues studimi për njerëzit pa përgatitje mjekësore. Ai është plotësisht i bindur që enët tona të gjakut janë në origjinën e 90% të shëndetit të trupit tonë dhe se mirëqenia jonë varet nga pastërtia e tyre.

Pse 90% e shëndetit tuaj varet nga enët e gjakut?

Paolo Rossetti, jo thoni vazhdimisht që enët e gjakut përfaqësojnë 90% të shëndetit të trupit? Pse?

Cili është organi më i madh në trupin e njeriut? Pak njerëz e dinë këtë. Edhe studentët e mjekësisë shpesh gabojnë. Shpesh tonë truri ose mëlçia. Më eruditët thonë lëkura. Por përkundrazi, organi më i madh është sistemi ynë vaskular.

Mund të rrethosh 2.5 herë
planetin me enët e gjakut të një personi

Imagjinoni. Nëse i zgjidhim të gjitha enët e gjakut në trupin e njeriut dhe i bashkojmë ato në një tel të gjatë, atëherë gjatësia e këtij teli do të jetë afërsisht 100,000 kilometra.
Për të qenë më të qartë - gjatësia e ekuatorit është 40,000 kilometra. Duket se "filli" i enëve të gjakut të një personi të vetëm mund të rrethojë planetin 2,5 herë.
Ju pëlqen ky proporcion?
Enët e gjakut nuk janë vetëm kanale përmes të cilave rrjedh gjaku. Janë një organ unik dhe kompleks, në të cilin, nëse ka një problem, menjëherë lind dhimbja.
Qarkullimi i dobët i gjakut në këmbë – venat varikoze japin edema të vazhdueshme dhe rëndim të vazhdueshëm në këmbë, ngrirje ose anasjelltas - një ndjesi e padurueshme e djegies në këmbë. Çarje në thembra. Qarkullimi i dobët i gjakut - nuk ka mbrojtje kundër baktereve dhe kërpudhave. Thonjtë bëhen të brishtë dhe rriten çrregullt.
Enët e bllokuara të gjakut që ushqejnë mëlçinë – hepatiti. Shije e hidhur në gojë. Kurh hani yndyrna - keni një shije të hidhur.
Enët e dobëta dhe të plota të gjakut në nyje – kërcet thahen. Nyjet ngjiten dhe lëndohen, dalin osteokondrozat dhe herniet.
Enët e gjakut të rektumit kanë humbur ngjyrën e tyre - hemorroidet lulëzojnë me kone të purpurta.
Qarkullimi i trurit është i vështirë – pamja bie, bëhen të onduluara, duken sikur fluturojnë mizat. Katarakti zhvillohet. Skuqja në sy, të cilën ne shpesh i atribuojmë lodhjes, është në të vërtetë një mikrohemoragji - lotët e kapilarëve më të vegjël të syrit.
La circolazione cerebrale è difficile – marramendje, tringëllimë në vesh dhe harresa. Do të ketë ndodhur edhe me ju, të mbërrini në kuzhinë dhe të harroni menjëherë pse arritët në kuzhinë. Ose të keni një fjalë të përdorur zakonisht në majë të gjuhës, pa qenë në gjendje ta mbani mend atë. Të gjitha ato janë shenja të një përkeqësimi të gjendjes së enëve të gjakut të trurit.
Dhe natyrisht, mbretëresha e qarkullimit të keq, Madhështia e saj Hipertensioni. Dhe hipertensioni është nëna e goditjeve dhe motra e sulmit në zemër.
Enët e gjakut ushqejnë sistemin tonë, vetë jeta qarkullon nëpër këto anije. Nëse bllokoni një seksion të rëndësishëm në rrugë, jeta ndalon.
Enët e gjakut "të bllokuara" - e keqja për të gjitha organet.
Pesha e tepërt, për një moment, është e lidhur ngushtë me enët e gjakut. Enët e bllokuara nga kolesteroli i vendosin organet të agjërojnë, enët e gjakut nuk mund të mbajnë sasi të sakta të ushqyesve në organet e tjera. Për këtë, truri dërgon sinjale - ju duhet të hani. Dhe njeriu ha. Por , organeve akoma u mungon ushqimi për shkak të enëve të pista. Truri dërgon përsëri sinjalin - duhet të hani. Dhe prandaj jemi në një rreth vicioz.
Dhe kështu dëshira e vazhdueshme për të përtypur diçka, me një dëshirë të jashtëzakonshme për ushqime të ëmbla dhe të yndyrshme - trupi kërkon kalori.
Kur kolegët e mi u thonë pacientëve të tyre: "Ju keni hipertension për shkak të mbipeshes". Ata ngatërrojnë shkakun dhe efektin. Nuk ka hipertension për shkak të mbipeshes. Dhe të qenit mbipeshë për shkak të hipertensionit.
Proverbi i mirënjohur "Eshte e pamundur të jesh i lumtur nëse nuk ka shëndet" mund të plotësohet - "Dhe shëndeti është i pamundur pa pasur enë të pastër gjaku"
Për këtëarsye unë kurrë nuk do të lodhem së përsërituri: nëse doni të jetoni një jetë të plotë - pastroni dhe kuroni venat e gjakut. Enët e pastra të gjakut janë çelësi për të hequr qafe 90% të sëmundjeve kronike, disa prej të cilave konsiderohen "të pashërueshme".

Nga se tjetër ndoten enët e gjakuat , përveçse nga kolesteroli?

Të gjithë e dimë se kolesteroli është i keq. Ai bllokon enët tona të gjakut, kufizon rrjedhën dhe ndërpret qarkullimin e gjakut. Por, a është ai fajtori i vetëm?

6,1 kg
masa totale e ndotësve që grumbullohen në vena brenda moshës 50 vjeç

KOLESTEROLI
Po, ke te drejte. Pllakat e kolesterolit, të cilat quhen edhe "pllakat aterosklerotike", janë përgjegjëse për afërsisht 65-70% të ndotjes vaskulare.
Në moshën 50 vjeç, deri në 5 kg pllaka kolesteroli grumbullohen në enët e gjakut të njeriut. Depozitat e kolesterolit tkurrin enet 4-5 herë.
Imagjinoni. Nëse lumen normal i eneve te gjakut është si gishti juaj, atëherë 5 kg pllaka kolesteroli zvogëlojnë lumen në një madhësi prej 4 centimetra.
Pllakat e kolesterolit nuk janë vetëm një kërcënim për jetën. Sigurisht, cilësia e jetës përkeqësohet, rritet presioni i gjakut, migrena dhe dhimbjet e nyjeve, si dhe lodhja dhe apatia. Tromboza, e cila gjithashtu grumbullohet në enët tona, është shumë më e rrezikshme.
BLLOKU I PESHES
Mpiksjet e gjakut grumbullohen ndjeshëm për "vetëm" 800 gram - 1 kg. Por rreziku i vërtetë është se ato janë të paqëndrueshme. Në çdo kohë, një mpiksje gjaku mund të shkëputet dhe të udhëtojë nëpër enët e gjakut në kërkim të një viktime.
Nëse mpiksja është mjaft e gjerë, atëherë ajo bllokon fort enën e viktimës. Ishemia mbërrin - një ndërprerje e plotë e rrjedhës së gjakut në organ që ushqehet falë kësaj ene.
Goditje ishemike - bllokim i enës së trurit. Sulmi në zemër - bllokim i arteries së zemrës. Ishemia e mëlçisë, kolapsi i mushkërive, dështimi i veshkave. Hemorroidet nuk janë asgjë tjetër përveç ishemi në enët e rektumit. Bllokimi i enëve edhe të vogla të këmbëve, me kalimin e kohës çojnë në nekrozë - gangrenë.
FOSFATI I KALCIUMIT
Kalkaret në enët e gjakut janë mbetjet e ilaçeve kimike dhe konservuesve ushqimorë. Ata grumbullojnë 300-400 grammi gramë deri në moshën 50 vjeç. Shumica e gurit gëlqeror ndërtohen në enët e trurit.
Rreziku i fosfatit të kalciumit është se ka një strukturë të mprehtë dhe kristalore. Me një ngushtim të mprehtë - një spazëm e enëve shkaktuar nga stresi ose stërvitja ose koha, një kristal i mprehtë i kalciumit mund të shpojë enën dhe të shkaktojë këputje të saj. Dhe një këputje e një ene cerebrale nënkupton një goditje hemorragjike.

4 shenja të qarta dhe 7 simptoma të fshehura të qarkullimit të dobët të gjakut

Cilat janë simptomat që tregojnë se anijet e mia janë të bllokuara me "pisllëk"? Si të kuptoni se trupi po bërtet tek ne, "Pastroni enët e gjakut shpejt!"

Sinqerisht, nëse jeni mbi 45 vjeç dhe nuk keni marrë kurrë lëndë ushqyese për të pastruar enët e gjakut, ju garantoj se keni ndonjë problem me enët.

45 vjeç
është limiti maksimal për të nisur pastrimin e enëve të gjakut

Obstruksioni vaskular me kolesterol, mpiksjen e gjakut, kalcifikimi është në thelb një proces natyror i plakjes. Sigurisht, ushqimi modern, ilaçet, pirja e duhanit dhe alkooli e përshpejtojnë këtë proces "fjalë për fjalë" 5-8 herë. Por ne jemi të gjithë qenie njerëzore dhe nuk mund të kthehemi në botën në të cilën jetojmë.

Simptomat kryesore të enëve të ndotura

Nëse keni një diagnozë të hipertensionit - atëherë gjithashtu nuk mund të dëgjoni. Hipertensioni është mbretëresha e qarkullimit të dobët të gjakut.
A vuan nga ndryshimet e presionit? Presioni është vazhdimisht i lartë dhe a jeni i detyruar të merrni ilaçe? Pra, vetëm 30% e enëve të gjakut janë ende të lira, Zoti na fal. Pjesa tjetër është e mbuluar dendur nga pllaka kolesteroli, mpiksje gjaku dhe kalcium.
Për këtë, stresi më i vogël, një ndryshim i motit, stuhitë magnetike ndikojnë menjëherë në mirëqenien e një personi. Presioni ngrihet, koka fillon të pulsojë si çekiç, nyjet dhembim.

Katër sëmundje të shkaktuara nga qarkullimi i dobët i gjakut:

 • 1. Hipertensioni Një tension i paqëndrueshëm ose vazhdimisht i lartë i gjakut i cili duhet të ulet nga ilaçet. Treguesi më i rëndësishëm. A ekziston një diagnozë e hipertensionit? Në këtë rast enët e gjakut thjesht bërtasin "Na pastroni!"
 • 2. Venat varikoze Venat e shëmtuara që zgjaten në këmbë, rëndim, dhimbje dhe ënjtje. Kolesteroli i ndyrë dhe mpiksja e gjakut i bën valvulat venoze "të bllokuara". Gradualisht shfaqen "yjet" vaskularë, të cilët pastaj shndërrohen në një "rrjet" vaskular. Dhe rrjeta tashmë po zhvillohet në të gjitha aspektet në venat varikoze.
 • 3. Hemorroidet Kur enët rektale që kullojnë gjak bllokohen, nyjet hemorroide fryhen. Nëse enët e gjakut janë të parat që bllokohen, krijohen çarje anale.
 • 4. Osteochondrosis Ekziston një mungesë e qarkullimit në kërc. Kërvulat ngurtësohen dhe fillojnë të lodhen, pasi nuk kanë kohë të rikuperohen. Ata nuk qarkullojnë dhe thahen. Ata humbasin aftësinë për të mbështetur butësisht. Kripërat nuk evakuohen dhe fillojnë të rriten jashtë kontrollit, duke krijuar një kthesë të "vejushave".

7 simptoma të fshehura:

 • 1. Enët E bllokuara nuk kanë kohë për të pompuar lëngun. Metabolizmi elektrolitik i trazuar. Deri në mbrëmje, këmbët fryhen aq shumë sa çorapët gërmojnë në kyçin e këmbës, duke lënë shenja. Eshte e pamundur të hiqni unazat nga gishtat. Një bark i fryrë flet për edemë të organeve të brendshme.
 • 2. Tingëllimë Në veshët Nga një krismë me zë të lartë në një ulërimë të fortë që ndërhyn në përqendrim. Ashtë pasojë e një rritje të tensionit të enëve të trurit, e cila krijon presion në vesh.
 • 3. Marramendje Ndjenja e të qenit i dehur, marramendje e papritur tregon që sistemi juaj vestibular "vdes nga uria". Shpesh, dëgjimi vuan gjithashtu.
 • 4. Pagjumësia A ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur, dhe më pas të shkoni në shtrat në mesnatë dhe nuk mund të flini? Kjo është shkaktuar nga mungesa e furnizimit me gjak të gjëndrrës së hipofizës. Ajo pushon së prodhuari melatonin - hormoni i gjumit.
 • 5. Lodhja Ju nuk keni absolutisht forcë, nuk doni të bëni asgjë. Thjesht doni të pushoni dhe të hani. Kjo ndjenjë përkeqësohet për faktin se trupi kalon në modalitetin e kursimit të energjisë. Organet nuk marrin lëndët ushqyese të duhura për shkak të enëve të pista dhe në mënyrë që të mos vdesin, trupi juaj synon të minimizojë aktivitetet.
 • 6. Anomalitë vizuale "Fluturojnë mizat" para syve, valët, shtrëngimi dhe mjegulla në sy. Ato janë simptoma të një dobësie vaskulare okulare.
 • 7. Dhimbje në nyje Për shkak të kohës - nyjet dhembin. Kur zgjoheni në mëngjes ndiheni sikur nuk keni fjetur, keni mpirje, si një person me aftësi të kufizuara gjysmë të paralizuar. Duhet një kohë për të filluar ecjen dhe për të gatuar nyjet që janë të ngurta pas gjumit. Karakteristikat e lëngut synovial humbasin, nyjet ngjiten së bashku si një paste.
A ka të paktën një simptomë? Enët po japin në mënyrë të dëshpëruar alarmi, duke kërkuar pastërti dhe ushqim.
Shpesh, njerëzit kanë simptoma të shumta në kombinime të ndryshme. Dhe pastaj të gjitha në të njëjtën kohë.
Njerëzit e pafat mundohen të kurojnë çdo sëmundje individuale. Tableta presioni, gjilpëra për venat varikoze, suposta për hemorroide, xhel për osteokondrozën. Dhe sigurisht që qetësues, qetësues, qetësues ...
Ata thjesht hedhin para dëm në farmaci. Sepse shkaku i të gjitha këtyre sëmundjeve është i njëjtë - pengesa vaskulare. Dhe është e nevojshme të filloni nga këtu, me pastrimin e përgjithshëm të enëve të gjakut.

Si të pastroni enët e gjakut nga kolesteroli, mpiksja e gjakut dhe gëlqerorët?

Ne japim këshilla specifike mjekësore, me rastin e Emilia Colli da Ragusa. 57 vjeç, e martuar, mbipeshë, me hipertensio dhe vena me varikoze. Reagon në kohë me saktësinë e një barometri - riparon nyjet, kapërcen lodhjen dhe përgjumjen dhe zvogëlon dhimbjen e kokës.

Si të ndihmojmë Emilia Colli? Si t’i pastroni enët e saj pa pasur nevojë të gjunjëzoheni përpara mjekëve dhe të dëgjoni frazat morale, si: “Duhet të humbni peshë”, “Duhet të luani sport”, “Duhet të hani mirë”, “ashtë çështje moshe” dhe kështu me radhë?

Shumica e përgatitjeve farmaceutike nuk shërojnë ose shërojnë pak, por dëmtojnë dhe paralizojnë
Po, për fat të keq ilaçi në rajonet tona çalon në të dy këmbët. Për këtë, unë e kuptoj absolutisht ngurrimin për të shkuar te mjeku. Por Emilia Colli do të bëhet mirë vetë.
Për një pastrim të sigurt të enëve të gjakut, unë mund të flas për një ilaç me një reputacion të pa të metë - Cardio NRJ. Ai zgjat jetën 11-17 vjet, duke e mbushur atë me energji dhe shkathtësi, dhe jo me koston e mundimit dhe humbjes së gjithë gjallërisë.
I sigurt, si një çaj bimor. Dhe është i dyta në efikasitet vetëm për pastrimin kirurgjik të enëve të gjakut. Por ndryshe nga operacioni, ai nuk ka komplikime ose efekte anësore. Produkti pastron të gjitha enët e trupit. Nga arteriet e mëdha të trasha deri tek kapilarët më të vegjël .
Cardio NRJ është i përbërë nga pilula 100% natyrale të përgatitura me ekstrakte bimore të cilat, në kontakt me ujin, zgjojnë molekulat e gjalla. Këta pastrues të fshijnë mukozën e kolesterolit nga enët, mpiksjet e gjakut që përmbahen në mure - mpiksjet e gjakut, pllakat e kalciumit - mbetjet e ilaçeve. Gjithçka që ndërhyn në rrjedhën e lirë të gjakut.
Papastërtia që është grumbulluar ndër vite, duke burgosur jetën tuaj, është larë falë një administrimi të rregullt të pilulave Cardio NRJ për 1 muaj e gjysmë ose 2 muaj.
Në një muaj e gjysmë, Cardio NRJ shpërndan dhe heq 4 kg pllaka kolesteroli. Shkrin 900 gram - 1 kg trombozë dhe filtron 350-400 gram gëlqeror.
Dhimbjet e kokës radhohen, tringëllimi në veshët zhduket. Truri, duke marrë ushqimin e duhur falë enëve të pastra, funksionon me shpejtësinë e një super-kompjuteri. Mendimet janë të qarta dhe të sakta.
Ndjesitë rriten, ju dëgjoni tinguj të këndshëm, për të cilët nuk u interesonit më parë. Dëgjimi juaj përmirësohet, madje mund të dalloni një bisedë të qetë në dhomën tjetër.
Erërat kanë ngjyra të reja. Kongjestioni i hundës, hundët që rrjedhin, alergjitë largohen. Bronket zgjerohen. Frymëmarrja është e vazhdueshme dhe e lirë. Ajri i freskët, i cili mbush mushkëritë, përhapet në trup me valë të këndshme, duke shkaktuar një ndjenjë të euforisë së lehtë.
Shijet bëhen të ndritshme dhe të plota. Ushqimi i zakonshëm jep një kënaqësi të pazakontë. Hani më pak dhe më mirë. Ajo lakmi e papritur për yndyrna dhe sheqerna zhduket.
Nyhet këndojnë "faleminderit" në unison, duke mos pasur më dhimbje. Kërcitja zhduket plotësisht, në vendin e saj ka lëvizje të ngadalta, falë përmirësimit të lubrifikimit të nyjeve. Eshte si një motor në të cilin vaji është ndërruar, lëngu metalik i zi dhe i ndotur zëvendësohet me vaj të ri dhe të pastër, i cili lejon rrëshqitje të përsosur.

Mbresëlënëse. Sinqerisht, është hera e parë që kam dëgjuar për Cardio NRJ.

Pacientja jonë Emilia Colli , pasi kishte provuar me qindra mjete dhe ilaçe të ndryshme, vendosi ti ndërpresi të gjitha dhe premtoi se nuk do të hidhte me para per ilaçe të kota.

Dyshimet tona janë të pabesë, ato na bëjnë të humbasim aq shumë nga ato që mund të marrim, pa frikën të provojmë risinë.
Më lejoni t'ju them një histori mësimore rreth mosbesimit.
Në vitin 1928, u shpik antibiotiku i parë, penicilina, i cili trajtonte me lehtësi dizenterinë dhe tifon, nga të cilat njerëzit në mënyrë të pashmangshme vdiqën në atë kohë.
Por shumica e njerëzve nuk besuan se antibiotiku mund ti ndihmonte, sepse ata kishin bërë tashmë 1000 përpjekje të pasuksesshme për t'u shëruar. Ata që ishin zhgënjyer 1000 herë dhe që nuk kishin frikë të provonin për 1001-tën herë u trajtuan. Dhe ata që u dorëzuan, që tundnin lamtumirën me dorën e tyre duke thënë këtë frazë "Një tjetër ilaç mrekullie që nuk do të bëjë asgjë", vdiqën, ndërsa shpëtimi ishte pikërisht atje para syve të tyre.
Penicilina njëkohësisht mposhti sëmundjet e përhapura në atë kohë: dizenteri, tifoja dhe murtaja pulmonare. Pra, me kalimin e kohës, Cardio NRJ do të eliminojë sëmundjet vaskulare. Hapat e parë tashmë janë ndërmarrë - Japonia, Kanada, Kore, Itali , Zvicër dhe Izrael - kanë ligjëruar pastrimin e enëve të gjakut me përgatitje natyrore.
Në Shqipëri dhe Kosovë , Cardio NRJ jepet zyrtarisht vetëm në një vend - në QSUT. Në vendin ku ndodhet "ajka e mjekëve " - ministra, deputetë, të famshëm dhe elita të tjera. Ata i trajtojnë ata sipas protokollit izraelit dhe udhëzimet e Ministrisë sonë të Shëndetësisë nuk u japin atyre një dekret. Për këtë, pacientët marrin një rezultat, jo një proces të pafund.
Ministria e Shëndetësisë lejon që pjesa tjetër e qytetarëve të trajtohen me kimikate, e cila prodhohet nga industritë që i përkasin po kësaj elite.

Unë gjithashtu besoj se dyshimi është armiku ynë më i keq, kështu që kemi frikë të provojmë gjëra të reja.

Imagjinoni, unë blej Cardio NRJ, hap një paketë, nxjerr një kapsulë, marr një gotë ujë ... Çfarë ndodh më pas? Si funksionon ilaçi?

Pasi të jetë në ujë, një laborator i vërtetë natyror është aktiv. Pilulat reagojnë me ujë dhe fillojnë procesin e oksigjenimit të ekstrakteve natyrore që përbëjnë Cardio NRJ.
Efekti i peroksidit (oksigjenimi) - përshpejtimi i thithjes së molekulave terapeutike duke i pasuruar ato me oksigjen.
Kur ngopet me lagështi dhe oksigjen, ekstraktet shëruese fitojnë efektin e peroksidit të hidrogjenit - oksigjenimit.
Molekulat detonike janë cilindra të vegjël të oksigjenit. Ata shpërthejnë blloqet e kolesterolit në enët e gjakut dhe çlirojnë kalimin e gjakut.
Në Perëndim, Cardio NRJ është quajtur "Jar Cleaner". Ky emër pasqyron me saktësi thelbin e tij.
Cardio NRJ , kaspula është e paqartë me një prekje të lehtë kafe. Shije e këndshme barishtore.
Pas 5 minutash fillon veprimi i kapsulës, molekulat e ekstrakteve të gjalla jetojnë, të mbajtur zgjuar nga reagimi i oksigjenimit. Kjo është arsyeja pse Cardio NRJ është kaq efektive - pini ekstrakte të gjalla që funksionojnë në mënyrë aktive. Ndërsa ilaçet japin vetëm skelete molekulare pasive të sterilizuara.
Përbërja e pilulave lejon thithjen e menjëhershme të molekulave të gjalla. Ekstraktet e pasura me oksigjen thithen lehtësisht nga muret e ezofagut. Pra, Cardio NRJ nuk shkakton urth, gojë të hidhur, belching, nuk irriton zorrët dhe përkundrazi mbron stomakun. Edhe njerëzit me ulçerë mund të pinë me guxim Cardio NRJ.
Cardio NRJ është një thesar i ekstrakteve të rralla të shërimit që funksionojnë në mënyrë harmonike për pastrimin dhe forcën e enëve të gjakut.
PASTRONI MURET E ENEVE
Hithra pastron blloqet për shkak të kolesterolit. Molekulat e disa substancave largojnë grimcat e kolesterolit që përmbahen në muret e enëve të gjakut. Kalimi nëpër rrjedhën e gjakut lëshohet.. Kartilagjet janë rilindur, plot lagështi dhe oksigjen, duke shkaktuar mekanizmin e vetë-kujdesit. Ata rimarrin fleksibilitetin. Gunga dhe shigjeta në qafë, shpinë dhe nyje zhduken. Nuk ka më dhimbje dhe mpirje në gju dhe gishtërinj në mot të keq.
Nuk ka më edemë. Edhe pasi të rrini në këmbë gjithë ditën - këmbët tuaja nuk bymehen.
Furnizimi me gjak i lëkurës është rikuperuar - rrjeti vaskular dhe yjet zhduken. Venat varikoze gradualisht ulen, nyjet hemorroide thahen.
TRANSFORMOHET NE ENERGJI
Molekulat e ekstraktit të murrizit hyjnë në veprim. Ata marrin grimcat e kolesterolit "të pezulluara" dhe, duke u përzier me to, kthehen në lipoproteina të dobishme me densitet të lartë, të cilat luajnë një rol të rëndësishëm në uljen e yndyrës.
Cardio NRJ godet dy zogj me një gur - largon papastërtinë nga kolesteroli nga enët dhe stimulon humbjen e duhur të peshës. Për këtë, ju ndjeni një burim të fuqishëm energjie, doni të lëvizni, sytë tuaj shkëlqejnë, keni dëshirën dhe dëshirën për të ngjitur malet.
REDUKTON SPAZMAT
Vitamina B2 zvogëlon spazmat vaskulare. Eshte si një "valerian" për enët e gjakut. Ajo qetëson dhe relakson enët e gjakut të cilat janë të ngjeshura nga rrjedha e dobët e gjakut. Presioni ngadalë dhe në mënyrë të sigurt kthehet në normalitet. Dhimbja e kokës zhduket, tringëllimi i veshit zvogëlohet, mushkëritë dhe bronket funksionojnë lehtë dhe në mënyrë harmonike. Nuk ka mungesë ajri.
SHKARKON ZEMREN
Në të njëjtën kohë, tiamina patrullon enët në kërkim të mpiksjes së gjakut. Hollon gjakun, e bën atë të lehtë dhe të lëngshëm. Zhduk mpiksjen e gjakut dhe madje edhe aneurizmat e vegjël. Zhduk depozitat gëlqerore në dhe mbetjet kimike nga enët.
Duket sikur një thes çimentoje të hiqej nga zemra, mund të marrësh frymë në një mënyrë të qetë. Ritmi i zemrës bëhet i ngadaltë dhe i matur. Nuk ka më aritmi dhe takikardi. Tingëllimi i mprehtë në gjoks i shkaktuar nga bllokimi i zemrës harrohet përgjithmonë.
Rreziku i një sulmi në zemër bëhet zero.
RIPARO ENET E GJAKUT
Ekstrakti i lëvores së shelgut riparon njëkohësisht muret e enëve të gjakut. Mikrokritjet, të cilat ndoshta shkaktojnë prishjen e enëve , shërohen nga molekulat e lehut të shelgut, e cila vepron si suva. Truri mbrohet mirë nga goditja. Qelizat e tij marrin ushqim dhe oksigjen, duke i dhënë një ndjesi të këndshme dritës.

Efekt flutur

Cardio NRJ është si kërcitja e krahëve të një fluture e cila shkakton një reagim zinxhir të një ndryshimi të mahnitshëm. Duke filluar me pastrimin e myshkut që është grumbulluar për dekada në tenxhere, Cardio NRJ fillon ngadalë një reagim zinxhir për të kuruar trupin.

Thjesht merrni Cardio NRJ për 2 muaj dhe do të përjetoni një rilindje
ZGJIM I LEHTE
Ju zgjoheni gjatë ditës dhe dilni lehtësisht nga shtrati - nuk keni nevojë të detyroni veten të ngriheni, shtrini dhe fërkoni këmbët tuaja të tendosura, shpinën dhe qafën.
Në mëngjes, trupi është plot energji dhe forcë, sepse enët janë plotësisht të pastra dhe natën të gjithë organet marrin ushqyesit e duhur dhe pushimin e nevojshëm. Nuk ka as një pjesë të vogël të trupit që i mungon gjaku, dhe kjo ju lejon të rimarrni forcën për ditën e re.
MENGJES I SHIJSHEM
Për mëngjes, hani një sanduiç me një shtresë të trashë gjalpi dhe copëza pançete të freskëta - dhe mëlçia dhe stomaku mund ta asmimilojnë atë. S'ka më shije të hidhur, as dhimbje të forta në bark. Cardio NRJ ka pastruar enët që ushqejnë stomakun të cilat tani mund të tretin një gozhdë.
FUQI E MADHE
Kur dilni nga shtëpia, nuk duhet të shqetësoheni më për këmbët tuaja - nuk ecni si një barrë, madje mund të ecni tërë ditën, dhe këmbët tuaja nuk janë të lodhur dhe nuk fryhen. Sandalet, këpucët, çorapet nuk i shtrydhin këmbët e fryrë si salcice.
QETESI ABSOLUTE
Ju jeni absolutisht i qetë dhe i relaksuar . Nuk keni më atë dhimbje të vazhdueshme që shkatërron shpirtin tuaj, duke ju penguar të përqendroheni në asgjë. Kur asgjë nuk dhemb, gjërat e njohura, tingujt dhe aromat marrin ngjyra të reja, të harruara për një kohë të gjatë.
PERFORMANCE E SHKELQYER
Edhe pas punës së një dite të vështirë, mbërrini në shtëpi me kokë të freskët. Truri funksionon si një orë zvicerane, nuk ndjeheni aspak të lodhur.
ENDRRA TE ARTA
Dhe një herë në shtrat, bini në gjumë shpejt dhe butësisht. Ditët kur keni qëndruar në shtrat në mesnatë me sy hapur kanë kaluar, duke e kthyer jastëkun disa herë dhe gjumi nuk erdhi kurrë. Tani gjithçka është e thjeshtë - kontrolloni kur të flini dhe trupi me bindje ekzekuton urdhrin tuaj.

Programi i deficitit dhe preferencial

Cardio NRJ, me sa dimë, është zhdukur nga shumica e farmacive. Sepse?

Për fat të keq. Që nga fillimi i vitit, Cardio NRJ nuk është më në dispozicion në barnatore.
Arsyeja e konfliktit ishte lakmia e kompanive farmaceutike, të cilët dëshironin që prodhuesi Cardio NRJ t'u paguante atyre 82 euro për secilën njësi të shitur! Duke shkatërruar diferencën tashmë të konsiderueshme të çmimit të prodhuesit (kostoja e Cardio NRJ në disa barnatore në Romë arriti në 227 euro), farmacistët donin të shtonin një taksë shtesë për prodhuesit.
Përfaqësuesit e farmacisë kërkojnë justifikime - ata thonë se një kosto e tillë shtesë u lejon atyre të mbijetojnë. Në fund të fundit, Cardio NRJ është një ilaç që blihet një herë në 7-10 vjet. Dhe gjithashtu, pasi pastroni enët me këto pilula, një person nuk ka më nevojë të marrë ilaçet që merrte çdo ditë! Njerëzit nuk pranojnë të marrin ilaçe për të ulur presionin e gjakut dhe për të ndaluar blerjen e atyre për dhimbje në nyje. Konsumi i ilaçeve për astmë dhe diabet është ulur ndjeshëm. Dhe kjo çon në humbje të mëdha për farmacitë. Për këtë, ata kërkojnë çmimin më të lartë të mundshëm për Cardio NRJ.
Si rezultat, prodhuesi Cardio NRJ ndërpreu kontratat me të gjithë farmacitë dhe vendosi ta shpërndajë produktin vetëm përmes internetit. Parimisht ka të drejtë. Gjykoni vetë: nuk keni pse të paguani qiranë e vendit të tregtisë dhe ryshfet për farmacitë nuk janë të nevojshme për të marrë produktin. Për këtë, Cardio NRJ tani është në dispozicion, me një ofertë të veçantë.

Programi preferencial i "Enëve të pastra"

Instituti ynë, së bashku me Qendrën Kombëtare të Kërkimeve Mjekësore për Kirurgji Kardiovaskulare, zyrën postare dhe prodhuesin e Cardio NRJ, kanë filluar një program preferencial si pjesë e një projekti për ilaçet në internet.
Kushdo që dëshiron mund të regjistrohet në Cardio NRJ

Çfarë duhet bërë për të hyrë në program?

Për të blerë Cardio NRJ ju duhet të plotësoni kushtet:

Kushtet dhe kushtet për Cardio NRJ:

 • Vetëm për përdorim personal. Kjo procedurë është e nevojshme për të luftuar kundër shitësve me pakicë që janë duke u përpjekur të blejnë sasi masive të Cardio NRJ për ta rishitur atë me marzhin e tyre të fitimit.
 • Regjistrohuni përmes formularit zyrtar të programit Formulari zyrtar i regjistrimit është një garanci për cilësi dhe mbrojtje ndaj tregtarëve.

Sa do të zgjasë programi preferencial?

Deri në të përfshira, ose derisa të përfundojë shorti i këtij Cardio NRJ. Dhe kjo në kurriz të faktit se nuk reklamohet në TV dhe radio. Njerëzit i kalojnë informacionet, i rekomandojnë miqtë dhe të afërmit. Për ne ishte gjithashtu befasuese të shihnim që informacioni i produktit përhapet kaq shpejt.
Prandaj, unë rekomandoj që ta bëni kërkesën sa më shpejt të jetë e mundur. Pilulat e shpërndara në mënyrë të përsëritur, këtë vit nuk do të jenë të njëjta.

Që nga , pjesa tjetër e shortit është:

23 copë.

274 PLN 137 PLN

DISKUTIME

Olimbi due ore fa
Më thuaj, kur do të jetë programi preferencial në Vlorë? Këto pilula janë absolutisht të nevojshme ...
Lufti Mezini (Botues)due ore fa
Me sa di unë, Olivia, programi në rajonin tuaj ishte në prill dhe tashmë ka mbaruar. Ndoshta do të fillojnë një tjetër vitin tjetër, por nuk është e sigurt.
Olimbi due ore fa
Sa keq! Nuk di cfare te bej ...
NorA due ore fa
Olibmi, nuk keni të afërm apo miq që jetojnë në rajonin ku operon programi? Ju mund t'u kërkoni atyre që të porosisin.
Hekuran Selimaj due ore fa
Bleva një trajtim 2 mujor për gati 450 euro. Vitin e kaluar, kur "Cardio NRJ" ishte në barnatore. Dhe sinqerisht, nuk pendohem! Megjithëse ishte shumë i shtrenjtë, unë kam kursyer pothuajse të njëjtën sasi për blerjen e ilaçeve të tjera vetëm vitin e kaluar. Dhe sa e lehtë është bërë të jetosh, dhe është e paçmuar! Në moshën 52 vjeç, u ndjeva si një plak. Asnjëherë nuk jam larguar larg nga toniometri dhe pilulat e presionit, kurrë nuk kam ëndërruar të mbijetoj në pension, koka ime të lëndohet gjithmonë, madje edhe mendimet dilnin ndonjëherë - isha i rraskapitur ... Në 2 muaj harrova presionin , Ndihem si një djalë i ri i shëndetshëm (nëse nuk e kuptoni se për çfarë po flas)! Pra, edhe nëse nuk ka ndonjë program preferencial në rajonin tuaj, porosisni njësoj pa zbritje, për çdo shumë - nuk do të pendoheni! Unë mendoj se Cardio NRJ së shpejti do të ndalohet në Shqipëri dhe Kosovë sepse zvogëlon fitimet e shumë ndërmarrjeve.
Jonida due ore fa
Cardio NRJ - PRODUKTI më i mirë ! Në fillim mora Adelphan, pastaj Erinit. Unë e di se ato janë ilaçe të vjetruara. Por nuk më pëlqen të shkoj te mjekët dhe kjo nuk më shqetësoi. I merrja herë pas here kur presioni u rrit shumë ose kur aitimia ishte e keqe. Por befas nuk me benin me pune. Pastaj shkova te mjeku që rekomandoi ilaçin e ri Cardio NRJ (mjeku i ri me siguri besonte se ilaçet janë për njerëzit, dhe jo për të fituar para!). Cardio NRJ më ka ndihmuar që nga doza e parë - presioni ka rënë menjëherë, dhe ka filluar të jetë i rregullt, siç tha mjeku. Pas 3 javësh, harrova se çfarë ishte hipertensioni. Venat varikoze që më kanë pllakosur për 10 vjet janë zhdukur! Nuk kishte më asnjë gjurmë të këtyre venave, është e mrekullueshme, ndjehem si një vajzë e re!
Behixhe Tanushi due ore fa
Faleminderit! Porosita një paketë. E provoj tani.
Liliana Qatipidue ore fa
Kur vjen në Shkodër, e di dikush?
Lutfi Mezini (Botues)due ore fa
Jo, programi preferencial në rajon është planifikuar për në dhjetor 2020. Nëse nuk ka ndryshime, më 1 dhjetor, 20,000 pako të Cardio NRJ do të shpërndahen në qytetin dhe rajonin tuaj.
Aleksandra Marinajdue ore fa
Çfarë janë20,000 pako për rajon? Shtë një pikë në oqean ...
Anita due ore fa
Kur kuptova se kisha nevojë për Cardio NRJ, nuk prita! Kam huazuar para dhe e bleva! Ka ca tipa qe presin t po presin që ajo të jetë falas! Turp! Do të kisha turp të shkruaja një gjë të tillë!
Elona due ore fa
Mos gjykoni dhe nuk do të gjykoheni! Ju nuk e dini se cila është situata e një personi! Ndoshta ajo është me aftësi të kufizuara, ku mund t'i gjejë paratë?
Armira due ore fa
Gishtat e nënës sime kishin filluar të mpiheshin, një mik i mjekut më këshilloi të pastroja enët. Unë kisha përshkruar statinë, por lexova se ato mund të shkaktojnë kancer të zorrës së trashë dhe vendosa të mos e rrezikoja. Pra, ne mësuam rastësisht për Cardio NRJ. Ne kemi blerë disa. Por rezultatet nuk mbërritën vonë, pas nja dy ditësh pati një përmirësim të dukshëm në kompleks, në flokë, thonj, gjendjen e përgjithshme të trupit dhe në javën e dytë, gishtat nuk janë më të mpirë. Në një muaj e gjysmë, mpirja është zhdukur plotësisht dhe presioni është kthyer në normale. Duke u ndjerë mirë, mes parajsës dhe tokës, nëna ime është bërë shumë energjike, kujtesa e saj është përmirësuar dhe nyjet e saj nuk dhembim edhe kur moti është i keq. Në përgjithësi, produkti është fantastik, e rekomandoj atë për të gjithë!
Dajana Spiro due ore fa
E mora Cardio NRJ ashtu siç pritej! Presionin dhe dhimbjen e kokës që vuaja nga çdo natë, madje nuk punuan as qetësues kundër ilaçeve. Edhe pse e kuptova vonë se migrena e mia varej nga presioni. Një shok klase më rekomandoi Cardio NRJ, më porositi me çmim preferencial, më bëri shumë të lumtur. Në vetëm 2 muaj u bëra një person tjetër! Kuptova se para se të pastroja enët, nuk jetoja! Koka ime nuk dhemb më, venat varikoze janë zhdukur dhe Gjëja ME RE RENDESISHME - HUMBA 20KG! Nga 94kg në 74! Kjo do të thotë të kesh qarkullim normal të gjakut! Unë absolutisht e rekomandoj Cardio NRJ për të gjithë, madje vetëm për parandalimin!
Paskal Prokodue ore fa
Faleminderit për komentet! Unë jam një dashnor i shkëlqyeshëm i udhëtimeve spitalore, veçanërisht pasi mjekët përshkruajnë ilaçe të shtrenjta ose "të turpshme" (mbaj mend që nuk ishte e çuditshme të gjesh pilula syri "të pazakontë" të përshkruar në çdo barnatore të një qyteti). Dhe mjekët jo gjithmonë i shohin problemet e trupit tonë nga brenda. Ka një vit që duart e mia kanë rënë vazhdimisht në gjumë në mëngjes. Falë reagimeve tuaja, do të provoj pilulat Cardio NRJ. Edhe nëse nuk vuaj nga mpirja, asnjë pastrim i enëve të gjakut nuk dëmton kurrë! Ashtu si çdo produkt natyral. Faleminderit!
Albana Qendrodue ore fa
Faleminderit për artikullin! E lexoj shumë shpesh. Kohët e fundit zbulova se kisha kolesterol të lartë dhe mjeku më përshkroi një kurë statini për mua. Ndërsa marr një pushim nga statinet, me kënaqësi do të provoja Cardio NRJ, përbërja natyrale më frymëzon më shumë besim.
Merushe due ore fa
Kam dëgjuar për këtë metodë të pastrimit të enëve të gjakut, por nuk e kam provuar akoma ... Mendoj se ka ardhur koha për të provuar =)
Matilda Anastasi due ore fa
Provova fatin tim dhe nuk pendohem për këtë. Nëse keni probleme me enët e gjakut, ju rekomandoj. Nuk ka efekte anësore dhe rezultatet janë të shkëlqyera.
Ivana due ore fa
Kam kolesterol të lartë, kam qenë e përshkruar PITAVASTATIN (LIVAZO). Unë nuk kam qenë në gjendje ta pi atë për një javë, nyjet limfatike ishin fryrë, veçanërisht në qafë, nuk mund ta ktheja kokën. Shikimi ishte i dobët. Në 4 ditë, në sy kishte një lloj mjegulle. Mjeku tha që varet nga statinat, është një efekt i padëshirueshëm. Prandaj u zëvendësova me CRESTOR (ROZUVASTATIN), por kisha frikë nga diçka dhe nuk e mora atë. Tani po mendoj të provoj Cardio NRJ, përbërjen natyrale që nuk duhet të ketë efekte anësore? Dhe mbase kam akoma kohë?
Emanuel Qelepia due ore fa
Cardio NRJ është shërimi i parë për kolesterolin! Nuk ka efekte anësore, nuk ka asgjë që mund të japë efekte anësore - është plotësisht e natyrshme. Dhe nëse ka alergji, ato janë të rralla.
Mario due ore fa
Ilaçi më i mirë për kolesterolin është Dieta!
Saide due ore fa
Dieta ndihmon në mbrojtjen nga depozitat e reja, por nuk mund të bëjë shumë për ato të vjetra. Më besoni, unë kam ndjekur këtë histori diete më shumë se një herë.
Gentiana due ore fa
Kolesteroli i përgjithshëm ishte 6.8, që është shumë i lartë për mua. Marramendje e vazhdueshme, ndryshime të presionit dhe shëndet i dobët. Dhe pas 2 muajsh treguesi ishte në 3.4. Por mbi të gjitha, u ndjeva më mirë! Unë nuk mund t’i bëj analizat. Pashë ndryshimin, nuk ka gjak "dhjam" kur koka funksionon mirë))) Njerëzit që takoj më thonë që flas edhe më mirë! Ndryshimet në gjithçka.
Esterina Kokalari due ore fa
Faleminderit për informacionin! Dua ta provoj, presioni nuk po me le rehat///
Klara Lagjaj due ore fa
Unë pajtohem për çdo fjalë të vetme - Cardio NRJ është fantastike, një nga ilaçet më të lira dhe më efektive! Nëse e krahasoni me kryqin, është 10 herë më i lirë, dhe rezultati është 10 herë më i gjatë dhe nuk ka efekte anësore.


Pjesa tjetër e Cardio NRJ në RP: 23 copë

Regjistrimet pranohen deri në fund të datës

Uebfaqja e Programit Zyrtar